Regresyon Nedir?

site-wide-banner.jpg?fit=940%2C210
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Regresyon, “bir problemi çözmek için o problemin kaynağını bulmak amacıyla geriye gitmek” anlamına geliyor. Fransızca bir kelime olup anlamı ‘’geriye gitmek’’ tir. Özellikle 1970’lerden sonra yaygınlaşan ve gelişen “regresyon” çalışmalarıyla problemlere çözüm ve iyileşme sağlanmaktadır. Regresyon çalışmalarıyla sorunların kökenine gidilerek, yeniden yapılandırma yapılmaktadır.

Anılarımızın bir kısmına bilinçli olarak erişebilsek de büyük kısmı “bilinçdışı”nın derinliklerinde saklı. Ama artık şunu biliyoruz ki, “bilinçdışı” hiçbir şeyi unutmuyor ve tam olarak farkında olmadığımız şeyleri bile kaydediyor. Farkındalık alanımızda olmayan herşey bilinçdışına kayıt olur. Şu an bildiğiniz ama hatırlamadığınız çok fazla şey var. Soruluncaya kadar sanki her şeyi unutmuş gibiyizdir. Ama sorulduğu anda bilinçdışı cevabı ortaya çıkaracaktır. Fakat öyle anılarımız vardır ki, bunlar bilinçdışının daha derinlerindedir ve onlara normal bilinç halinde ulaşamazsınız. Hafif bir trans hali, normal bilinç halinde ulaşılamayan bazı anılara ulaşılabilmesini sağlar ve bu durumda anlarız ki, bilinçdışı hiçbir şeyi unutmaz, sadece onu bilinçli zihinden gizler. Ama hatırlamasak bile bilinçdışında varlığını sürdüren bu anılar bizi etkilemeye devam eder. Bu anılar, çeşitli durumlarda kendimizi tehdit altında hissetmemize sebep olabilir, strese ve korkuya yol açabilir, bizi güvensiz bir hale getirebilir, içimizde sebebini bilmediğimiz duygulara sebep olabilir. Regresyon ile tüm bunlar farkındalık alanında güvenle dönüşürler.

Kısaca regresyon, farkındalık artışı ve kendini bilme süreçlerine katkı yapan değerli bir enstrümandır.

Regresyon çalışmalarıyla etkili ve farkındalıklı dönüşüm sağlamak esasımızdır. Uzman kişilerle hassasiyetle ve uygun tekniklerle yapılmasını tavsiye ederiz.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
BİZE ULAŞIN

Sorularınız için bize e-posta adresimiz ve telefon numaralarımız üzerinden ulaşabilirsiniz.
BİZİ TAKİP EDİN

Gelişmelerden haberdar olmak için bize sosyal medya hesaplarımız üzerinden takip edebilirsiniz.Antalya Regresyon 2017. Tüm Hakları Saklıdır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.